/+48/ 661-915-721
Booking.com

PIELGRZYMKA DO IZRAELA

TERMIN:
od 2021-02-12
do 2021-02-18
CENA:
1650 zł + 500 USD

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu do Ziemi Świętej
Termin:  12-18.02.2021
Cena: 1650 zł + 500 USD

Zapraszamy!

OPIS

Termin : 12-18.022.2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe!

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

IZRAEL

DOKUMENTY

PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.

ODPRAWA PASZPORTOWA

Przy wjeździe do Izraela, Izraelskie służby graniczne przeprowadzają krótkie rozmowy na temat celu
i charakteru podróży. Służba graniczna ma prawo przeszukać bagaż. Władze graniczne mogą odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których powzięły podejrzenia, że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż deklarowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej. Nie są również wpuszczane osoby, których krewni przebywają w Izraelu nielegalnie.

WALUTA

Nowy szekel izraelski – Większość mieszkańców Izraela woli posługiwać się dolarami – Nie ma więc potrzeby wymieniania waluty. Praktycznie we wszystkich sklepach i punktach usługowych można płacić dolarami. Reszta zostanie wydana w szeklach. Z tego powodu, radzimy zabierać z Polski dolary o niewielkich nominałach, aby uniknąć później zbędnego rozmieniania ich na walutę izraelską.

POGODA

Ziemia Święta ma tylko dwie pory roku: susza (lato) i deszczowa (zima). Pora zimowa rozpoczyna się w październiku i trwa do kwietnia.

ZWYCZAJE I WAŻNE INFORMACJE:

 • W soboty, czyli żydowski szabat, wszystkie sklepy, biura i lokale rozrywkowe w Izraelu są nieczynne. Szabat zaczyna się po zachodzie słońca w piątek i kończy w sobotę po zachodzie słońca. W tym czasie bardzo trudno kupić cokolwiek do jedzenia czy wymienić pieniądze.
 • Przyjeżdżając do Izraela należy przestawić zegarki o +1h względem czasu w Polsce.
 • Zabronione jest wywożenie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz przedmiotów z nich wykonanych, które umieszczone są na liście Konwencji Waszyngtońskiej CITES.
 • Na wszystkie towary i usługi nałożony jest podatek o wartości 17%, i jest on wliczony w cenę towaru. W przypadku zakupu towarów o wartości pow. 100USD- możliwy zwrot podatku na lotnisku. ok 15%
 • TELEFONY: Orientacyjnie minuta rozmowy z telefonu komórkowego do Polski kosztuje ok. 11 PLN.
 • Osoby pełnoletnie mogą wwieźć 1 l alkoholu wysokoprocentowego i 2 l wina oraz 200 szt. Papierosów.

KUCHNIA

Dzisiejsza kuchnia izraelska stanowi mieszankę wielu kuchni świata. Jest smaczna, prosta, sycąca, a dzięki wielu sałatkom także lekka i zdrowa.

W tradycyjnej kuchni żydowskiej obowiązuje zasada koszerności – preferuje się ryby, ale tylko takie z płetwami i łuskami. Rzeźnik ubijający tusze zwierząt musi to robić w specjalny sposób, odpowiednim nożem.

Izraelczycy zajadają się chlebami pita wypełnionymi falafelami (smażone kulki ze zmielonych nasion strączkowych), fulem (czosnkowe puree z fasoli i bobu), szoarmą (grillowane kawałki mięsa), czy hummusem (gęsta pasta z ciecierzycy). Do perfekcji opanowali sztukę komponowania i podawania sałatek, których zjadają ogromne ilości.

Dla turystów przyrządza się rybę św. Piotra pochodzącą z Jeziora Galilejskiego. Ze względu na uciążliwe i liczne ości Izraelczycy jedzą ją niechętnie, za to Europejczycy cenią za delikatne, kruche i smaczne mięso. Taką rybę podaje się z limonką, cytryną i chlebem pita.

Z restauracji izraelskich wydobywa się często wyraźny, pobudzający apetyt zapach smażonej cebuli i czosnku z domieszką kminku, goździków, orientalnej gałki muszkatołowej, szafranu i rozgrzanego miodu.

PROGRAM

 1. dzień: PRZELOT DO IZRAELA/ TEL AWIW – 12.02.2021
  Zbiórka. Przejazd na lotnisko do Krakowa. 5.45 – Wylot do Izraela. 10.25 – Przylot, a następnie przejazd na zwiedzanie Yad Vashem. Przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety przez Matkę Bożą. Msza Święta. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 2. dzień: BELTEJEM – 13.02.2021
  Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Wyjazd autokarem do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 3. dzień: JEROZOLIMA – 14.02.2021
  Po śniadaniu przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i Bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 4. dzień – HAJFA, KANA GALILEJSKA, NAZARET – 15.02.2021
  Po śniadaniu przejazd w kierunku Hajfy. Widok na Ogrody Bahaitow. Następnie Góra Karmel. Nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa, Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie/Nazareth.
 5. dzień – TABOR, J. GALILESKIE – 16.02.2021
  Po śniadaniu wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie Kościoła Przemienienia Pańskiego. Przejazd w okolice Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – Dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Nad jeziorem obiad- ryba św. Piotra, oraz rejs statkiem. Przejazd przez Cezareę do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 6. Dzień – BETANIA, MORZE MARTWE – 17.02.2021
  Po śniadaniu wyjazd autokarem do Betanii – grób Łazarza. Następnie przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

  Opcjonalnie: Zwiedzanie Qumran – miejsca gdzie odnaleziono rękopisy, zawierające teksty biblijne. ( 15 usd).

 1. dzień – TEL AVIV – JAFFA – 18.02.2021
  Po śniadaniu przejazd do Tel Awiwu. Zwiedzanie starożytnego portu Jaffa, słynnego z mitologii greckiej. Według Dziejów Apostolskich Jaffę odwiedził także św. Piotr. Klimat miasteczka portowego i osady rybackiej przetrwał tu do dziś, a tutejsze śródziemnomorskie plaże należą do wyjątkowo pięknych. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd na lotnisko. 21.10 – Wylot z Izraela. Przylot do Krakowa. Lądowanie – 00.05 w dniu 19.02.2021 – Przejazd na miejsce zbiórki.

ŚWIADCZENIA

Cena pielgrzymki obejmuje:

– Przelot samolotem w obie strony liniami LOT z Krakowa do Tel Avivu
– Transfer na lotnisko/transfer z lotniska
– Zestaw tourguide
– 6 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
– Wyżywienie w postaci śniadań (6) i obiadokolacji (6),
– Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
– Opieka pilota,
– Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
– Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR – w tym ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe),
– Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
– Ubezpieczenie BP (bagażu) do kwoty 400 EUR,
– Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 50.000 EUR,

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

– 140 USD – Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków– kwota płatna przy dopłacie do całości, nie podlega zwrotowi;
(Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej)

– Napojów do kolacji,
– Dopłata do pokoju jednoosobowego (130 USD)
– Fakultatywny koszt ubezpieczenia od rezygnacji z pielgrzymki (KRIT)
– Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty)

Informacje dodatkowe:

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
W programie przewidziana jest codzienna Msza święta
– W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
– Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
– Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

UMOWA I DANE DO PRZELEWU

Umowa zgłoszenie dostępna po kontakcie telefonicznym.

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe – BeskidVision
Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 5532532935, REGON: 366485465

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

KONTAKT: kom. / 48/ 661-915-721; 146656700
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY