Pielgrzymka do Brazylii

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do  Brazylii i Argentyny.
Termin: do uzgodnienia
Cena: do uzgodnienia
Zapraszamy !

OPIS

Pielgrzymka do Brazylii
termin dowolny

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Brazylii i Argentyny

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne w każdy wtorek w godzinach 13:00 – 18:00
ul. Bema 14 (siedziba radia RDN)

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

PROGRAM

Dzień I –  Warszawa – São Paulo
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów. Wylot do Brazylii (Sao Paulo) przez jeden
z europejskich portów lotniczych. Przylot do Brazylii, przejazd do hotelu, obiadokolacja (w hotelu lub na trasie)  nocleg.

Dzień II- São Paulo
Śniadanie. Zwiedzanie Sao Paulo – starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz (pochodzący z roku 1770), Santo Antônio oraz Katedrę da Sé – jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii, ufundowany już w 1554 r. Tuż przy starówce wznosi się na wysokość 41 pięter najsłynniejszy w metropolii drapacz chmurEdifício Itália, z restauracją, barem i tarasem widokowym na górze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień III  – São Paulo – Aparecida
Śniadanie, transfer do Aparecidy – jednego z największych sanktuariów maryjnych świata, do którego pielgrzymowali Jan Paweł II i Benedykt XVI. Następnie zwiedzanie pierwszej (starej) bazyliki poświęconej Matce Bożej z Aparecidy – świętej patronce Brazylii.  Wizyta w Itaguacu Port, miejscu leżącym  nad rzeką Paraiba, gdzie dwaj rybacy, na początku XVIII w. wyłowili figurkę Matki Bożej. Następnie wizyta
w nowej bazylice, poświęconej w 1980 r. przez Jana Pawła II, będącej obecnie Bazyliką Matki Bożej Sanktuarium Narodowym Brazylii, gdzie obecnie znajduje się znaleziona przez rybaków figurka. Msza św. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV-  Aparecida – Guaratininueta – Penedo
Śniadanie i po śniadaniu przejazd do Guaratinguetá, rodzinnego miasta  Antoniego od św. Anny Galvao – pierwszego świętego urodzonego w Brazylii. Brat Antoni został ogłoszony błogosławionym przez Jana Pawła II w 1998r. a kanonizowany przez Benedykta XVI w 2007 r. Zwiedzanie katedry św. Antoniego, muzeum, domu rodzinnego oraz seminarium.  Następnie przejazd do Cachoeria Paulista – miasta, w którym znajduje się fundacja założona przez Jana Pawła II mająca na celu podniesienie poziomu edukacji w tym rejonie Brazylii oraz katolicka rozgłośnia radiowa Cancao Nova. Przejazd do miasteczka Penedo. Nocleg w okolicach Penedo. obiadokolacja i nocleg.

Dzień V – Penedo –Rio de Janeiro
Po śniadaniu przejazd do Rio de Janeiro, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VI  -Rio de Janeiro
Śniadanie  po  śniadaniu wycieczka na Wzgórze Corcovado z górującym  nad miastem, imponującym pomnikiem Chrystusa Odkupiciela – symbolem Rio. Pomnik, ukończony
w 1931 r., stoi na wysokości 710 m n.p.m. Ostatni odcinek wycieczki odbędzie się kolejką ze stacji Cosme Velho. Po drodze podziwianie, nasadzonego w XIX w., największego na świecie “miejskiego” lasu tropikalnego, a także zatoki  Guanabara,  laguny Rodrigo de Freitas oraz wysp, leżących wokół Rio. Msza św. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII -Rio de Janeiro
Śniadanie, przejazd na zwiedzanie Rio – panoramiczny objazd centrum  miasta, spacer po Sambadromie – miejscu, gdzie prezentują się szkoły samby podczas karnawału w Rio. Następnie zwiedzanie Katedry Metropolitarnej, zbudowanej w kształcie piramidy. Spacer po głównym placu Rio Cinelandia, przy którym mieści Teatr Miejski, jeden z najważniejszych teatrów Brazylii, Biblioteka Narodowa  i Muzeum Sztuki. Następnie przejazd przez Aterro do Flamengo zielony rejon boisk i rodzinnego wypoczynku,  wjazd na  górę Głowa Cukru. Wjazd kolejką linową odbywa się dwustopniowo z postojem na niższym wzgórzu Urca Hill. Z obu wzgórz rozciąga się wspaniały widok na miasto, słynne plaże, zatoki, liczne wyspy, lotniska. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień  VIII – Rio de Janeiro  
Po śniadaniu  wyjazd do miasteczka  Itacuruca –  spędzimy czas pływając na statku poznając wyspy tropikalne, podczas rejsu będzie czas na pływanie, opalanie, czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja , nocleg.

Dzień – IX Rio de Janeiro – Foz do Iguacu
Po śniadaniu  transfer na lotnisko, przelot do Foz Do Iguasu, miasta położonego na południu Brazylii.  Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku panoramiczny objazd miasta – zwiedzanie ratusza, katedry, starego lotniska, meczetu  Sunita ze złotą kopułą.  Na koniec dnia rzut oka na  rejon 3 granic paragwajsko – brazylijsko – argentyńską, gdzie łączą się wody rzek  Iguasu i Parany.  Msza święta .Czas wolny, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień – X Foz do Iguacu
Po śniadaniu podziwianie brazylijskiej części wodospadów Iguacu.  Na początek spacer do hotelu Tropical das Cataracts, skąd rozciąga się wspaniały widok na Narodowy Park Iguacu. Po południu zwiedzanie hydroelektrowni Itaipu, leżącej na granicy z Paragwajem. obiadokolacja, nocleg.

Dzień XI  –  Foz do Iguacu  
Po śniadaniu przejazd do Argentyny – podziwianie kaskad wodospadów Iguacu znajdujących się po argentyńskiej stronie. Wyprawa zaczyna się w Narodowym Parku Iguacu i łączy w sobie
przejazd kolejką (podczas którego można podziwiać wspaniałe widoki na liczne wodospady), przejścia piesze pod specjalnie przygotowanych kładkach nad i pod wodospadami i dotarcie  do robiącego największe wrażenie, najwyższego ze wszystkich wodospadów Iguasu – wodospadu Diabla Gardziel. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień XII –  Foz do Iguacu – Rio de Janeiro – Warszawa
Śniadanie, transfer na lotnisko, przelot do Rio de Janeiro lub  Sao Paulo . Wylot  do Polski
Dzień XIII – Warszawa
Przylot do Warszawy . Zakończenie pielgrzymki.

SZCZEGÓŁY


Wszelkie szczegóły dotyczące terminów i cen uzgadniane są indywidualnie z organizatorem grupy.

Biuro Podróży BeskidVision, 34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 552 157 05 47, REGON: 243282770
NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 19 1090 2011 0000 0001 3166 4262
Euro: 02 1090 2011 0000 0001 3166 4374
kod SWIFT WBKPPLPP
Dolary: 94 1090 2011 0000 0001 3166 4367

KONTAKT: kom. /+48/ 661-915-721; 14 665 67 00
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

 

 

«