Perły Bałkańskie

TERMIN:
od 2019-08-13
do 2019-08-23
CENA:
2450 zł + 200euro

 

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu do Medjugorie.
Termin: 13 -23.08.2019
Cena: 2450 zł + 200 euro
Zapraszamy !

OPIS

Wyjazd do Medjugorie.
Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe.

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

BOŚNIA I HERCEGOWINA – MEDJUGORIE

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport.

WALUTA

W Medjugorie obowiązują trzy waluty: euro, kuny, marka kowertywilna. ZALECAMY POSIADANIE EURO– W MEDJUGORJE, MOSTARZE OBOWIĄZUJĄCĄ WALUTĄ JEST EURO.
W Chorwacji płaci się kunami, jedynie w większych miastach typu Dubrownik akceptują też euro.- akceptowana jest większość kart płatniczych, dotyczy to większych placówek handlowych, sklepów, restauracji, stacji benzynowych, hoteli, itp. Na promenadzie w Makarskiej – jest kilka kantorów i można bezprowizyjnie wymienić walutę euro na kuny, po kursie korzystniejszym niż w Polsce.

POGODA
Na klimat Hercegowiny wpływa bliskość morza, ukształtowanie terenu i wysokość nad poziomem morza.
Medjugorje znajduje się w tej części Hercegowiny, gdzie panuje klimat śródziemnomorski z łagodnymi zimami, ciepłymi latami i obfitymi opadami deszczu w zimie.Największe opady w Hercegowinie notowane są jesienią, ale również na wiosnę. Największa ilość opadów spada w listopadzie i grudniu.Jeżeli chodzi o wiatry najczęściej spotykane są wiatry północne i północno-wschodnie. Ludzie nazwali je „północ” lub „bura”. Ten suchy wiatr najczęściej wieje zimą, praktycznie co drugi dzień.W Hercegowinie wieje również inny rodzaj wiatru, również bardzo wyraźny – jugo- tzn. południe [podobny do halnego]. Wieje od strony Adriatyku, najbardziej wyraźny jest jesienią i na wiosnę. Jest bardzo wilgotny i jesienią jest zwiastunem obfitych deszczów. Jest to bardzo porywisty wiatr, wieje kilka dni i ustaje po ulewie.

KUCHNIA
Przede wszystkim jest efektem połączenia wielu kultur, chociaż dominującym czynnikiem są tu wpływy tureckie. Kilkuwiekowe panowanie na tych terenach Imperium Osmańskiego uwidoczniło się nie tylko w składzie etnicznym oraz architekturze, ale także właśnie w jedzeniu.
Jak smakuje Bośnia i Hercegowina? Na pewno orientalnie. Królują przede wszystkim ćevapčići, czyli czyli grillowane paluszki z mielonego wieprzowego, wołowego lub cielęcego mięsa w chlebku typu pita, podawane z pokrojoną cebulką. Do tego zwykle dodawany jest kajmak, czyli gotowany krem z mleka o lekko kwaskowym smaku. Zajadają się tym wszyscy bez wyjątku,
Miód, orzechy i niesamowicie słodki syrop to składniki podobnego nieco do francuskiego, wielowarstwowego ciasta zwanego baklavą. Kto raz jej spróbuje, na pewno zakocha się w niej na zabój, choć niektórych ta słodycz przyprawia o mdłości. Jeżeli jednak połączymy ją z gorzką i niezwykle mocną bośniacką kawą, balans zostanie zachowany.

PROGRAM


Dzień I – 13.08.2019 – wtorek
Zbiórka . Nocny przejazd. Czas na śniadanie i poranną toaletę. Dojazd do Marii Bistricy. Msza Święta . Dojazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II – 14.08.2019 – środa
Msza Święta, śniadanie, wykwaterowanie i dalsza podróż. Zwiedzanie Plitvickich Jezior – Narodowy Park wpisany na światową liste światowego dziedzictwa UNESCO – zwiedzanie ok 3 godziny. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. ( ok. 6 godzin). Dojazd do Medjugorie w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III – 15.08.2019 – czwartek
Śniadanie, Wyjście na górę Podbrdo – odmówienie różańca świętego. Spotkanie – świadectwo we wspólnocie Cenacollo. Czas wolny na prywatną modlitwę. Obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornych nabożeństwach oraz międzynarodowej Mszy Świętej.

Dzień IV – 16.08.2019 – piątek
Śniadanie. Przejazd na RIVIERĘ CHORWACKĄ – całodzienne plażowanie. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja – Udział w międzynarodowej Mszy Świętej oraz w wieczornych nabożeństwach.

Dzień V – 17.09.2019 – poniedziałek
Śniadanie. Msza Święta. Wyjazd na FISH PICNIC . Przepłynięcie na półwysep PELJEŠAC – półwysep leżący w południowej części dalmatyńskiego wybrzeża Chorwacji jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie na wakacje pełne słońca. Jest to zasługa m.in. wspaniałego położenia półwyspu, w którym z każdej strony otacza nas krystalicznie czysta woda . Dalej rejs na wyspę HVAR – królowa wśród dalmatyńskich wysp, od czasów antycznych znana jest ze swojego strategicznego położenia, bogactwa i złożoności historii, kulturalnych i przyrodniczych pomników oraz literatury. Dzięki łagodnemu klimatowi, ciepłym zimom i przyjaznym latom, wyspa przyciąga licznych gości. Spacer po miejscowości – JELSA. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornych nabożeństwach.

Dzień VI – 18.08.2019 – wtorek
Wczesne śniadanie, 8.00 – Msza Święta w Matczynej Wiosce. czas na własną refleksję, modlitwę, indywidualne wejście na gorę Krizevac W tym dniu odbędą się spotkania z „Ludźmi Medjugoria”. Wspólne wyjście na zachód słońca na górę Podbrdo (prosimy zabrać latarki) Obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII – 19.08.2019 – środa
Śniadanie. Wyjazd w kierunku VEPRIĆ – chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii
z naturalnym otoczeniem. Msza Święta. Przejście do MAKARSKIEJ . ( Spacer ok. 20 minut) . Odpoczynek na plaży. Następnie powrót do Medjugorie, obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornych nabożeństwach.

Dzień VIII – 20.08.2019 – czwartek
Śniadanie, wykwaterowanie, wczesny wyjazd do DUBROWNIKA zwanego Perłą Adriatyku. Msza święta. Zwiedzanie z przewodnikiem, wejście na mury miasta, wyjazd kolejką na Wzgórze Srđ, rejs stateczkiem naokoło Dubrovnika, czas wolny. Przejazd do hotelu w Neum na obiadokolację i nocleg.

Dzień IX – 21.08.2019 – piątek
Msza Święta. Śniadanie, wykwaterowanie.Przejazd na półwysep Peljesac, przepłynięcie promem na wsypę MLJET zwaną chorwackim cudem natury. Na wyspie istnieje Park Narodowy Mljet, który niezaprzeczalnie stanowi o atrakcyjności tego miejsca pod względem turystycznym. Następnie krótkie zwiedzanie miasteczka STON i opowieści o soli. OPCJONALNIE : degustacja wina i ostryg. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień X– 22.08.2019 – niedziela
Śniadanie, Msza Święta, wykwaterowanie. Dojazd do ZADARU – zwiedzanie miasta. Następnie plażowanie ok 5-6 godzin.(obiad we własnym zakresie ) . Zakończenie pobytu na Chorwacji wieczornym spacerem po mieście w blasku iluminacji świetlnych. Nocny przejazd w stronę Polski.

Dzień XI– 23.08.2019 – poniedziałek
Dojazd do miejsca zbiórki w godzinach przedpołudniowych.

 

Organizatorem Pielgrzymki jest
Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

 

ŚWIADCZENIA


Cena  zawiera :
• transport busem 35 os z DVD, WC, barkiem
• 9 noclegów w hotelach ***
• wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje wg.programu)
• opiekę pilota
• opiekę przewodników miejscowych
• ubezpieczenie KL,NNW, OC
• ubezpieczenie TFG
• system tour guide
• Fish Picnic
• Rejs stateczkiem naokoło Dubrownika
• Kolejka na wzgórze Srđ
• przeprawa promowa
• taksówki wodne, ofiary w Kościołach, wejście na mury
• w Dubrowniku, Mljet wstęp do Parków Narodowych (Plitvice, Parki na Wyspach), opłata tłumaczy w Medjugorie

Cena nie zawiera :
• degustację wina i ostryg w mieście Ston do 20 euro/os
• ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego – 20euro dziennie
•Radyjek, dzięki którym istnieje możliwość tłumaczenia programu modlitewnego przy Kościele św. Jakuba na język polski ( MOŻNA ZABRAĆ SŁUCHAWKI DO TELEFONU KOMÓRKOWEGO – PILOT PODA CZĘSTOTLIWOŚĆ RADIA)


DODATKOWE UBEZPIECZENIE:

– ubezpieczenie od chorób przewlekłych – 50 zł
– ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania nagłego – 115 zł
– ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z powodu chorób przewlekłych – 230 zł

 

UMOWA I DANE DO PRZELEWU

Umowa  zgłoszenie po kontakcie telefonicznym.

 

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision
Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk

34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 553 253 29 35, REGON: 366485465

NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary: 66 1090 2011 0000 0001 3416 2039
Kod SWIFT: WBK PP LPP

KONTAKT: kom. /+48/ 661-915-721; 14 665 67 00
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

 

 

«