Perły Bałkańskie – Medjugorie, Dubrownik, Czarnogóra

TERMIN:
od 2018-09-07
do 2018-09-17
CENA:
LAST MINUTE 1000zł + 250euro

 

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu na Bałkany
Termin: 7 -17.09.2018
Cena: LAST MINUTE !  1000 zł + 250 euro
Zapraszamy !

OPIS


Wyjazd na Bałkany
Termin 7-17.09.2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe na Bałkany

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

BOŚNIA I HERCEGOWINA – MEDJUGORIE

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport.

WALUTA

W Medjugorie obowiązują trzy waluty: euro, kuny, marka kowertywilna. ZALECAMY POSIADANIE EURO– W MEDJUGORJE, MOSTARZE OBOWIĄZUJĄCĄ WALUTĄ JEST EURO.
W Chorwacji płaci się kunami, jedynie w większych miastach typu Dubrownik akceptują też euro.- akceptowana jest większość kart płatniczych, dotyczy to większych placówek handlowych, sklepów, restauracji, stacji benzynowych, hoteli, itp. Na promenadzie w Makarskiej – jest kilka kantorów i można bezprowizyjnie wymienić walutę euro na kuny, po kursie korzystniejszym niż w Polsce.

POGODA
Na klimat Hercegowiny wpływa bliskość morza, ukształtowanie terenu i wysokość nad poziomem morza.
Medjugorje znajduje się w tej części Hercegowiny, gdzie panuje klimat śródziemnomorski z łagodnymi zimami, ciepłymi latami i obfitymi opadami deszczu w zimie.Największe opady w Hercegowinie notowane są jesienią, ale również na wiosnę. Największa ilość opadów spada w listopadzie i grudniu.Jeżeli chodzi o wiatry najczęściej spotykane są wiatry północne i północno-wschodnie. Ludzie nazwali je „północ” lub „bura”. Ten suchy wiatr najczęściej wieje zimą, praktycznie co drugi dzień.W Hercegowinie wieje również inny rodzaj wiatru, również bardzo wyraźny – jugo- tzn. południe [podobny do halnego]. Wieje od strony Adriatyku, najbardziej wyraźny jest jesienią i na wiosnę. Jest bardzo wilgotny i jesienią jest zwiastunem obfitych deszczów. Jest to bardzo porywisty wiatr, wieje kilka dni i ustaje po ulewie.

KUCHNIA

Przede wszystkim jest efektem połączenia wielu kultur, chociaż dominującym czynnikiem są tu wpływy tureckie. Kilkuwiekowe panowanie na tych terenach Imperium Osmańskiego uwidoczniło się nie tylko w składzie etnicznym oraz architekturze, ale także właśnie w jedzeniu.
Jak smakuje Bośnia i Hercegowina? Na pewno orientalnie. Królują przede wszystkim ćevapčići, czyli czyli grillowane paluszki z mielonego wieprzowego, wołowego lub cielęcego mięsa w chlebku typu pita, podawane z pokrojoną cebulką. Do tego zwykle dodawany jest kajmak, czyli gotowany krem z mleka o lekko kwaskowym smaku. Zajadają się tym wszyscy bez wyjątku,
Miód, orzechy i niesamowicie słodki syrop to składniki podobnego nieco do francuskiego, wielowarstwowego ciasta zwanego baklavą. Kto raz jej spróbuje, na pewno zakocha się w niej na zabój, choć niektórych ta słodycz przyprawia o mdłości. Jeżeli jednak połączymy ją z gorzką i niezwykle mocną bośniacką kawą, balans zostanie zachowany.

PROGRAM


Dzień I – 7.09.2018 – piątek
Zbiórka w Tarnowie. Nocny przejazd w stronę Chorwacji. /Wyżywienie we własnym zakresie/.

Dzień II – 8.09.2018 – sobota
Dojazd do Wodospadów KRKa w godzinach porannych – zwiedzanie wodospadów i czas wolny ok.3-4 godz. Dojazd do Medjugorie w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny – możliwość spaceru z pilotem po Medjugorie. Obiadokolacja. Udział w Międzynarodowej Mszy Świętej oraz w wieczornych nabożeństwach.

Dzień III – 9.09.2018 – niedziela

Śniadanie, Msza Święta w Matczynej Wiosce. Wyjście na górę Podbrodo – odmówienie różańca świętego. ok. 11.00 – świadectwo we wspólnocie Cenacollo.
Świadectwa ludzi … czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV – 10.09.2018 – poniedziałek
Droga Krzyżowa na Górę Krizevac /dla chętnych/, śniadanie.
Przejazd do Mostaru – zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Następnie przejazd nad wodospady Kravice . Powrót na obiadokolację. Udział w międzynarodowej Mszy Świętej oraz wieczornych nabożeństwach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień V – 11.09.2018 – wtorek
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd do Dubrownika zwanego Perłą Adriatyku. Msza święta. Zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Przejazd i zakwaterowanie w Hotelu w Neum – jedyne miasto w Bośni i Hercegowinie z dostępem do Morza Adriatyckiego, położone na południu tego kraju. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień VI – 12.09.2018 – środa
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Czarnogóry. Przeprawa promowa. – O ile będzie możliwość ( czas oczekiwania na granicy), postój w miejscowości Heceg Novi . Spacer po mieście. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII – 13.09.2018 – czwartek
Śniadanie. Przejazd do Kotoru , zwiedzanie – Miasto ma śródziemnomorski charakter, pełne jest wąskich uliczek, nieregularnych placów, świątyń i pałaców. Niesymetryczny układ pochodzi z okresu średniowiecza. Miasto zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd na plażę w okolicy miejscowości Sveti Stefan i plażowanie – Święty Stefan to jedna z popularniejszych atrakcji Czarnogóry. Wyspa umiejscowiona jest w jednym z najpiękniejszych odcinków czarnogórskiego wybrzeża. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień VIII – 14.09.2018 – piątek
Śniadanie, zwiedzanie starego miasta w Budvie – miasto stanowi centrum obleganej przez turystów Riwiery Budvańskiej, która rozciąga się od zatoki Trašte, aż po miasto Petrovac. Miejscowość przyciąga malowniczymi widokami, zabytkową starówką, wspaniałą roślinnością śródziemnomorską oraz licznymi piaszczystymi plażami. Przejazd na plaże, czas wolny na plażowanie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień IX – 15.09.2018 – sobota
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do hotelu w okolicy Szybenika – historyczne miasto w Chorwacji, w środkowej Dalmacji, położone nad ujściem rzeki Krka do Morza Adriatyckiego. O ile będzie możliwość ( czas oczekiwania na granicy) – spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień X – 16.09.2018 – niedziela
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Marii Bistricy zwanej Chorwacką Częstochową. Msza Święta. Kolacja. Nocny przejazd  w stronę Polski.

Dzień XI – 17-09.2018 – poniedziałek
Przyjazd do miejsca zbiórek w godzinach porannych.

 

Organizatorem Pielgrzymki jest Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

 

ŚWIADCZENIA


CENA ZAWIERA :
• noclegi w hotelach ***
• śniadania i obiadokolacje wg. programu. Kolacja w dniu X
• przejazd komfortowym autokarem z wc , klimatyzacją, DVD, barkiem
• opiekę pilota
• opiekę przewodników miejscowych
• ubezpieczenie KL, NNW, OC, TFG
• taksa klimatyczna

CENA NIE ZAWIERA :
• ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego – 20 euro dziennie
• Radio, dzięki któremu istnieje możliwość tłumaczenia programu modlitewnego przy Kościele św. Jakuba na język polski
25 euro wstępy + przewodnicy

DODATKOWE INFORMACJE :
Jadąc do Czarnogóry wymagany jest paszport.
Czas oczekiwania na granicy Chorwacko – Bośniackiej oraz Chorwacko – Czarnogórskiej może być wydłużony.

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:
– od chorób przewlekłych – 50 zł
– od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego – 80  zł
– od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 160  zł

UMOWA I DANE DO PRZELEWU


Umowa zgłoszenie dostępna po kontakcie telefonicznym.

Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 553 253 29 35, REGON: 366485465

NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary: 66 1090 2011 0000 0001 3416 2039
Kod SWIFT: WBK PP LPP

KONTAKT: kom. /+48/ 661-915-721; 14 665 67 00
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

 

 

«