Grecja śladami św. Pawła – pielgrzymka samolotowa

TERMIN:
od 2019-06-23
do 2019-06-30
CENA:
1500zł + 410euro Brak miejsc

 

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu do Grecji śladami św. Pawła.
Termin:  23-30.06. 2019
Cena: 1500 zł + 410 euro Brak miejsc
Zapraszamy !

OPIS


Pielgrzymka do Grecji
23-30.06.2019

Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce  do Grecji.

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

GRECJA

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport

WALUTA

Euro

POGODA
Ze względu na typowy dla Grecji klimat śródziemnomorski, na obszarach nizinnych lata są gorące i suche. Ulgę w upale przynoszą morskie bryzy. Pogoda zazwyczaj jest łaskawa. Napływają jednak także fale gorąca, w wyniku których temperatura może wzrosnąć nawet powyżej 40°C. W regionach górskich jest dużo chłodniej i często pada deszcz. Zimy na nizinach są łagodne, rzadko mroźne, ze sporadycznymi opadami śniegu. Natomiast góry zwykle są pokryte śniegiem. Opady deszczu na terenach nizinnych przypadają głównie na okres między wrześniem a marcem.

KUCHNIA
Greckie jedzenie jest wyśmienite, zawsze świeże i dobrze przyrządzone. Tutejsze przystawki, nazywane mezedes to głównie oliwki, jogurt tatziki, pasta z rybiej ikry zmieszanej z tartą bułką, sałatka z bakłażanów, bób w sosie pomidorowym oraz dolmades (liście winogron nadziewane ryżem i przyprawami).Typowa grecka sałatka, popularna również w Polsce, składa się z pomidorów, oliwek i sera feta. Dużą popularnością cieszy się także sałatka z ośmiornicy i sałatka z tuńczyka. Najbardziej znane greckie danie główne to tzw. moussaka ? mielone mięso, bakłażany i pomidory z sosem beszamelowym i polewą serową.Do najbardziej znanych greckich deserów należy jogurt z miodem, często z orzechami włoskimi, oraz dwa rodzaje halva. Halva tis Rinas to ciastka z kaszy manny, a halva tou bakali to tradycyjna chałwa przygotowana z mąki, pasty sezamowej z masłem, oliwy, miodu i orzechów laskowych. Amatorzy potraw z ryb z pewnością wybiorą się w Grecji do jednej z rybnych restauracji. Lokale tego typu są niestety dość drogie, ale wrażenia kulinarne w pełni rekompensują wydatek!

PROGRAM

DZIEŃ  I – 23.06.2019 PRZELOT DO ATEN
Zbiórka. Przejazd na lotnisko do Krakowa/Katowic.  Wylot do Aten . Lądowanie w Grecji . Przejazd do hotelu. Trasa  ok 4-5 godzin jazdy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg .

DZIEŃ II -24.06.2019
Zwiedzanie METEORÓW, wiszących klasztorów. Niesamowite cuda natury  – klasztory zawieszone między niebem, a ziemią w których toczy się życie monastyczne od średniowiecza. Po drodze postój  w pracowni pisania ikon . Msza Święta. Zwiedzanie SALONIK. W tym mieście urodzili się bracia Cyryl i Metody, którzy zostali ogłoszenie w 1980 roku przez Papieża Jana Pawła II współpatronami Europy. Spacer po mieście, zwiedzanie Bazyliki św. Demetriusza patrona miasta i jego opiekuna. Spacerując promenadą nadmorską można podziwiać m. in. triumfalny łuk Galeriusza,  na którym piękne płaskorzeźby sławią zwycięstwo cesarza nad Persami oraz  Białą Wieżę, symbol miasta.  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ III-25.06.2019
Wyjazd do   URANOUPOLI – greckiego miasteczka położonego na Przylądku Athos , tuż przy granicy z Autonomiczną Republiką Mnichów. Uranoupoli położone jest przy brzegu Morza Egejskiego. Rejs statkiem opływający GÓRĘ ATOS z widokiem na klasztory Republiki Mnichów.
Po rejsie czas wolny. Wyjazd do hotelu w okolicy KAWALI.  Msza Święta w Kawalii. Zakwaterowanie w hotelu w Kavala. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV-26.06.2019
Zwiedzanie KAWALI , miasta będącego pierwszym miejscem na kontynencie europejskim  gdzie św. Paweł postawił swoją stopę.  Wizyta w porcie i na starówce w Kawali.  Następnie przejazd do FILIPPII od której św. Paweł w 49 r. rozpoczął swoją misję w Europie. To również miasto, gdzie święty ochrzcił pierwszą kobietę w Europie – Lidię. Zwiedzanie starożytnych miejsc, pozostałości wczesnochrześcijańskich, takich jak miejsce więzienia świętego Pawła, Bazyliki A. Przejazd do miejsca chrztu św. Lidii.  W tym miejscu został wybudowany  kościół  pod wezwaniem św. Lidii. Msza święta podczas której będą odnowione sakramenty chrztu świętego.  Przejazd do hotelu.

DZIEŃ V-27.06.2019
Śniadanie. Przejazd do Delf.   Zwiedzanie starożytnych DELF . Zwiedzanie: świątynia Apollina (miejsce gdzie wieszczka Pytia odpowiadała na pytania starożytnych), Omfalos – pępek świata wg starożytnych, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Obiadokolacja i nocleg w Lutrakach.

DZIEŃ VI-28.06.2019
Śniadanie. Zwiedzanie Peloponezu. Postój w  malutkim   porcie Kechries , z którego Apostoł Paweł wypłyną do Azji . Wyjazd do STAROŻYTNEGO KORYNTU – miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie starożytnego Koryntu znanego z 1-go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie.  Odczytanie pięknego Hymnu  do miłości. Msza święta. Przejazd do EPIDAUROS i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego słynącego ze wspaniałej akustyki. Przejazd do NAFPLIO, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z tureckiej niewoli.  Obiadokolacja i nocleg.
lub WERSJA INTENSYWNIEJSZA ( wersja droższa ok. 15 euro):
Przejazd do MYKEN  – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu.  Przejazd do EPIDAUROS i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego słynącego ze wspaniałej akustyki. Następnie krótka przerwa nad Kanałem Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim, a następnie zwiedzanie pozostałości starożytnego KORYNTU: agora rzymska, gdzie św. Paweł napominał mieszkańców miasta, świątynia Apollina, źródło Peirene.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VII-29.06.2019
Śniadanie. Wyjazd do ATEN. Msza Święta w Katedrze Katolickiej pod wezwaniem Świętego Dionizego Aeoropagity.  Świątyni tej  Papież Jan Paweł II ofiarował kielich mszalny w czasie  swojej pielgrzymki  do Grecji  4 maja 2001 roku.  Zwiedzanie Akropolu, wzgórza  Areopagu –  na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrakach,  Place, pasażu Ermou – sercu Aten. Zakwaterowanie w hotelu w Atenach, obiadokolacja.
FAKULTATYWNIE : Wieczorne wyjście na „wieczór grecki”. ( minimalna ilość uczestników – 20 osób ). 

DZIEŃ VIII-30.06.2019
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Atenach.   Wylot do Polski na lotnisko w Krakowie/Katowic. Przejazd na miejsce zbiórki.


Organizatorem Pielgrzymki jest Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe – BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

 

ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje:
– przelot samolotem
– bagaż podręczny –1 sztuka do 8 kg i maksymalnych wymiarów 55x40x23cm
– bagaż rejestrowany –1 sztuka -20 kg
–7 noclegów w hotelach 3***, 4****
– transfery autokarem w Grecji, opłaty paliwowe, koszty parkingów
– wyżywienie – śniadania, obiadokolacje
– opieka pilota – ubezpieczenie KL, NNW, OC
– system tourguide
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje :
Biletów wstępu na wszystkie obiekty i opłaty za przewodników lokalnych – 110 EURO ( płatne na miejscu
-taksy klimatycznej – ok 10-12 euro – płatnej na miejscu w hotelu.
3*** – 1,5 euro za noc/pokój
4**** – 3 euro za noc/pokój

fakultety:
Wieczór grecki – 35 euro
Rejs Kanałem korynckim 30 euro

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:

  • od chorób przewlekłych – 50 zł
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego –  115 zł
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 230  zł

UMOWA ORAZ DANE DO PRZELEWU


Umowa zgłoszenie dostępna po kontakcie telefonicznym.

 

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 553 253 29 35, REGON: 366485465

NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary: 66 1090 2011 0000 0001 3416 2039
Kod SWIFT: WBK PP LPP

KONTAKT: kom. /+48/ 661-915-721; 14 665 67 00
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

 

 

 

 

«