Włochy Apulia – wyjazd pielgrzymkowo -turystyczny

TERMIN:
od 2019-07-11
do 2019-07-20
CENA:
1100zł + 300euro

 

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu do Włoch .
Termin: 11-20.07.2019
Cena: 1100 zł + 300 euro
Zapraszamy !

OPIS


Apulia – wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny
Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce!

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

WŁOCHY

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport

WALUTA – EURO
We Włoszech używa się Euro. Należy zaopatrzyć się w drobne euro – potrzebne na ofiarę dla Księży, czy sanktuariów. Często po sanktuarium oprowadzają nas Polscy księża lub siostry zakonne – przyjęte jest, że zbiera się od pielgrzymów ok 1 euro na osobę jako ofiarę na sanktuarium.

GNIAZDKA ELEKTRYCZNE
Włosi są jednym z niewielu państw Unii, które oficjalnie nie stosują standardów CENELEC. Zazwyczaj we Włoszech występują specyficzne gniazdka z 3 dziurkami w jednym rzędzie, w środku uziemienie.
Generalnie nasze małe wtyczki, z cienkimi bolcami, bez uziemienia, standardu tzw. wtyczka Euro pasują do tamtejszych mniejszych gniazdek.
Większe wtyczki, z grubszymi bolcami CEE 7/17 (bez uziemienia), czy CEE 7/7 (z uziemieniem) wejdą tylko do europejskich gniazdek. (na zdjęciu – środkowa i prawa)

POGODA
Włoski klimat jest bardzo przyjemny – lata są ciepłe i suche, a zimy wilgotne i łagodne. Typowy klimat śródziemnomorski nie występuje w centrum kraju ani w okolicach terenów górskich a jedynie na wąskim pasie wybrzeża. Zwłaszcza na południu lata są bardzo gorące, zatem jeżeli źle znoszą Państwo zbyt duże upały, radzimy unikać pobytu na południu kraju w lipcu oraz sierpniu. Pełnią lata mogą się Państwo jednak cieszyć również przed lub po sezonie (maj, czerwiec, wrzesień, październik), gdy temperatury są bardzo przyjemne. Zimy we Włoszech są raczej ciepłe, głównie na południe od Rzymu, natomiast dość chłodne w centrum kraju lub w górach.

KUCHNIA
Wielowiekowa tradycyjna kulinarna, kultura gotowania oraz położenie geograficzne, które sprzyja rolnictwu, sprawiły, że kuchnia włoska jest jedną z najbardziej znanych i cenionych kuchni współczesnego świata.Kuchnię włoską cechuje dbałość o wysoką jakość używanych składników, zróżnicowanie wyrazistych smaków, a w wielu przypadkach prostota przygotowania dań.Dania kuchni włoskiej są lekkostrawne i przyrządzone z naturalnych składników, a to z kolei sprawia, że tutejsza kuchnia należy do jednej z najbardziej zdrowych w świecie. Nic więc dziwnego, że Włosi pod względem długości życia znajdują się na drugim miejscu w Europie.Prawdopodobnie najbardziej znanym włoskim daniem jest wywodząca się z Neapolu pizza. Bolonia słynie ze spaghetti bolognese. Słynny włoski makaron w postaci długich, cienkich nitek z mielonym mięsem i sosem pomidorowym. Jednak różnego rodzaju pasty to nie tylko domena Bolonii. Wyjątkowe spaghetti podawane jest także ze szpinakiem, różnego rodzaju serami, grzybami, owocami morza, mięsem, pomidorami, bakłażanami, Pesto i na setki innych sposobów. Innym słynnym włoskim daniem jest lasagne. W ten sposób nazywana jest nie tylko sama potrawa, ale także płaty makaronu, dostępne w sklepach. Lasagne po bolońsku to płaty makaronu przekładane mielonym mięsem z sosem pomidorowym i z zapiekanym serem Mozzarella. Jest także wegeteriańska odmiana lasagne.Region Emilia-Romania znany jest z przepysznych tortellini. To niewielkie pierożki nadziewane mięsem lub serem na bazie parmezanu.Wykorzystywana do wielu potraw i sałat Mozzarella wytwarzana jest w Kampanii, na południu Włoch. Według oryginalnej włoskiej receptury do przygotowania Mozzarelli niezbędne jest mleko z czarnych bawolic.Do najbardziej znanych włoskich serów należy też Gorgonzola. Jest to miękki, dojrzewający ser pleśniowy, który pochodzi z Lombardii na północy Włoch.Południe Włoch słynie ze znakomitej oliwy extra vergine. Podobnie jak w pozostałych nadmorskich regionach także tutaj cenione są ryby i owoce morza oraz szczególnie sardynki, często podawane z różnego rodzaju sosami. Na uwagę zasługują tutejsze pomidory – nasycone słońcem mają jeszcze bardziej wyrafinowany smak. Z dań mięsnych ceniona jest soczysta baranina z rozmarynem i tymiankiem.

PROGRAM


DZIEŃ  I  – 11-12.07.2019
Zbiórka w godzinach nocnych.  Przejazd do Włoch. Podróż przez Czechy i Austrię do Włoch. Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy RIMINI. Odpoczynek po podróży. Obiadokolacja. Nocleg.  ( przejazd ok. 18 godzin)

DZIEŃ II – 13.07.2019   
Przejazd do LORETO W tym niewielkim mieście znajduje się sanktuarium Santa Casa – Sanktuarium św. Domku, który według tradycji był doczesnym mieszkaniem Maryi w Nazarecie. Nawiedzimy również Cmentarz Żołnierzy Polskich, którzy polegli podczas II Wojny Światowej w regionie Marche.  Msza Święta.   Dalszy przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzenie grobu św. Ojca Pio . Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III – 14.07.2019   
Śniadanie. Przejazd do sanktuarium św. Michała Archanioła – MONTE SANT’ ANGELO. Modlitwa w grocie – miejscu objawień Archanioła. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka. Msza Święta w Monte Sant’ Angelo. Przejazd do VIESTE. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs wzdłuż WYBRZEŻA GARGANO, podczas którego podziwiać można piękne zatoczki z jasnymi plażami, imponującymi formacjami skalnymi i grotami krasowymi. Zakończenie rejsu w Vieste.  Krótki spacer po białym miasteczku pełnym wąskich uliczek i klimatycznych zaułków.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV – 15.07.2019   
Przejazd do POLIGNANO A MARE – nadmorskiego kurortu, na malowniczym skalnym klifie z wieloma jaskiniami. Można tu odpocząć od gwaru
i zgiełku na kameralnych plażach ukrytych wśród skał.. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiadokolacja w stylowej restauracji serwującej lokalne potrawy lub rejs łódkami wzdłuż nabrzeża, z wizytą w najpiękniejszych grotach. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ  V  – 16.07.2019  
Zwiedzanie BARI : nawiedzenie słynnej Katedry, w której spoczywają św. Mikołaj oraz królowa Bona.  Msza Święta. Po wizycie w Bazylice i spacerze po Starówce. Udamy się do ALBEROBELLO – stolicy „Krainy Trulli”. Trulle to dziwaczne okrągłe budowle o stożkowatych dachach, wewnątrz sklepione kopulisto, budowane bez zaprawy. Trzeba koniecznie zobaczyć ten wręcz bajkowy krajobraz, gdzie nawet kościół przypomina domek krasnoludków.
Z uwagi na niezwykłą wartość kulturową i historyczną tego typu zabudowania zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI – 17.07.2019  
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN BENEDETTO DEL TRONTO, najsłynniejszego kurortu regionu Marche. Spacer po nadmorskiej promenadzie z tysiącami palm.  Dalszy przejazd do hotelu. Popołudniu odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VII –18.07.2018   
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie. Ok. 15.00 przejazd do hotelu. Zakwaterowanie , obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VIII-  19.07.2018
Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Garda. Spacer po jednym z miasteczek i wypoczynek na plaży.  Przejazd do WERONY. Popołudniowe zwiedzanie części historycznej miasta: amfiteatr, dom Julii, plac della Erbe, zamek. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IX-  20.07.2018
Po śniadaniu wyjazd w stronę Polski.   Ok. południa postój nad Austriackim jeziorem – WORTHER SEE. Czas wolny na odpoczynek i posiłek ( Postój ok. 4 godzin).  Wyjazd do Polski. Powrót w godzinach nocnych.

Organizatorem Pielgrzymki jest:
Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision Sp. Jawna S. Rusin i I. Kaczmarczyk, 34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2.
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje:

 • 8 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach ***
 • 8 śniadań i 8 obiadokolacji
 • przejazd komfortowym autokarem  z klimatyzacją, video
 • pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie (NW, KL, OC)
 • taksę klimatyczną
 • TFG

 

Cena nie obejmuje:

 • koszty realizacji programu – 50 EURO
 • napojów do obiadokolacji, poza wodą

 

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:

 • od chorób przewlekłych – 55 zł
 • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego – 70 zł
 • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 140 zł

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Oferta ważna przy 42 osobach płatnych
 2. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 18 EURO /NOC
 3. Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.
 4. Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.
 5. Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.
 6. Zaliczka w wysokości 30% ceny płatna na konto organizatora podane w umowie.
 7. Pozostała część należności płatna do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 8. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z powodu braku minimum uczestników, która wynosi 35 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.
 9. Organizatorem Pielgrzymki jest: Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision Sp. Jawna S. Rusin i I. Kaczmarczyk,
  34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2, Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

UMOWA I DANE DO PRZELEWU


Umowa zgłoszenie do pobrania.

 

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 553 253 29 35, REGON: 366485465
NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary: 66 1090 2011 0000 0001 3416 2039
Kod SWIFT : WBK  PP LPP

 

 

 

 

 

 

«