Perły Bałkańskie

TERMIN:
od 2019-09-10
do 2019-09-20
CENA:
1000 zł + 220euro

 

 

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu na Bałkany
Termin: 10 – 20.09.2019
Cena: 1000 zł + 220 euro
Zapraszamy !

OPIS


Wyjazd na Bałkany
Termin 10-20.09.2019

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe na Bałkany

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

BOŚNIA I HERCEGOWINA – MEDJUGORIE

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport.

WALUTA

W Medjugorie obowiązują trzy waluty: euro, kuny, marka kowertywilna. ZALECAMY POSIADANIE EURO– W MEDJUGORJE, MOSTARZE OBOWIĄZUJĄCĄ WALUTĄ JEST EURO.
W Chorwacji płaci się kunami, jedynie w większych miastach typu Dubrownik akceptują też euro.- akceptowana jest większość kart płatniczych, dotyczy to większych placówek handlowych, sklepów, restauracji, stacji benzynowych, hoteli, itp. Na promenadzie w Makarskiej – jest kilka kantorów i można bezprowizyjnie wymienić walutę euro na kuny, po kursie korzystniejszym niż w Polsce.

POGODA
Na klimat Hercegowiny wpływa bliskość morza, ukształtowanie terenu i wysokość nad poziomem morza.
Medjugorje znajduje się w tej części Hercegowiny, gdzie panuje klimat śródziemnomorski z łagodnymi zimami, ciepłymi latami i obfitymi opadami deszczu w zimie.Największe opady w Hercegowinie notowane są jesienią, ale również na wiosnę. Największa ilość opadów spada w listopadzie i grudniu.Jeżeli chodzi o wiatry najczęściej spotykane są wiatry północne i północno-wschodnie. Ludzie nazwali je „północ” lub „bura”. Ten suchy wiatr najczęściej wieje zimą, praktycznie co drugi dzień.W Hercegowinie wieje również inny rodzaj wiatru, również bardzo wyraźny – jugo- tzn. południe [podobny do halnego]. Wieje od strony Adriatyku, najbardziej wyraźny jest jesienią i na wiosnę. Jest bardzo wilgotny i jesienią jest zwiastunem obfitych deszczów. Jest to bardzo porywisty wiatr, wieje kilka dni i ustaje po ulewie.

KUCHNIA

Przede wszystkim jest efektem połączenia wielu kultur, chociaż dominującym czynnikiem są tu wpływy tureckie. Kilkuwiekowe panowanie na tych terenach Imperium Osmańskiego uwidoczniło się nie tylko w składzie etnicznym oraz architekturze, ale także właśnie w jedzeniu.
Jak smakuje Bośnia i Hercegowina? Na pewno orientalnie. Królują przede wszystkim ćevapčići, czyli czyli grillowane paluszki z mielonego wieprzowego, wołowego lub cielęcego mięsa w chlebku typu pita, podawane z pokrojoną cebulką. Do tego zwykle dodawany jest kajmak, czyli gotowany krem z mleka o lekko kwaskowym smaku. Zajadają się tym wszyscy bez wyjątku,
Miód, orzechy i niesamowicie słodki syrop to składniki podobnego nieco do francuskiego, wielowarstwowego ciasta zwanego baklavą. Kto raz jej spróbuje, na pewno zakocha się w niej na zabój, choć niektórych ta słodycz przyprawia o mdłości. Jeżeli jednak połączymy ją z gorzką i niezwykle mocną bośniacką kawą, balans zostanie zachowany.

PROGRAM


Dzień I – 10.09.2019 – wtorek
Zbiórka w Tarnowie  w godzinach wieczornych. Nocny przejazd  do Budapesztu . Czas na śniadanie i poranną toaletę.  Poranny dojazd do Budapesztu – zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Węgier  /ok.3 h/. Dalszy przejazd w stronę Chorwacji.( ok. 5 godzin). Dojazd do Marii Bistricy – Chorwackiej Częstochowy.  Msza Święta, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II – 11.09.2019 – środa
Msza Święta, śniadanie,  wykwaterowanie i dalsza podróż.  Zwiedzanie Plitvickich Jezior  – Narodowy Park wpisany na światową liste światowego dziedzictwa UNESCO  – zwiedzanie ok 3 godziny.  Przejazd do Bośni i Hercegowiny. ( ok. 6 godzin).  Dojazd do Medjugorie w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III – 12.09.2019 – czwartek
Śniadanie, Msza Święta w Matczynej Wiosce.  Wyjście na górę Podbrdo – odmówienie różańca świętego.  Spotkanie – świadectwo we wspólnocie Cenacollo. Czas wolny na prywatną modlitwę.  Obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornych nabożeństwach.

Dzień IV – 13.09.2019 – piątek
Śniadanie. Przejazd na RIVIERĘ CHORWACKĄ –  całodzienne plażowanie.  Powrót do Medjugorie, obiadokolacja – Udział w międzynarodowej
Mszy Świętej  oraz w wieczornych nabożeństwach.

Dzień V – 14.09.2019 – sobota
Droga Krzyżowa na Górę Krizevac /dla chętnych/, śniadanie. Przejazd  do MOSTARU – zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Następnie przejazd nad wodospady Kravice .
Powrót na obiadokolację. Udział w międzynarodowej Mszy Świętej oraz wieczornych nabożeństwach.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień VI – 15.09.2019 – niedziela
Śniadanie. Przejazd na Mszę Świętą do Tihaliny. Następnie przejazd na Rivierę Makarską– plażowanie.  MIASTECZKO GRADAC – niezwykle urokliwe miasteczko z  najdłuższą plażą  na Makarskiej Riwierze.   Powrót do Medjugorie, obiadokolacja – udział w wieczornych nabożeństwach.

Dzień VII – 16.09.2019– poniedziałek
Śniadanie. Wyjazd na FISH  PICNIC . Przepłynięcie na półwysep PELJEŠAC  – półwysep leżący w południowej części dalmatyńskiego wybrzeża Chorwacji jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie na wakacje pełne słońca. Jest to zasługa m.in. wspaniałego położenia półwyspu, w którym z każdej strony otacza nas krystalicznie czysta woda . Dalej rejs na wyspę HVAR – królowa wśród dalmatyńskich wysp, od czasów antycznych znana jest ze swojego strategicznego położenia, bogactwa i złożoności historii, kulturalnych i przyrodniczych pomników oraz literatury. Dzięki łagodnemu klimatowi, ciepłym zimom i przyjaznym latom, wyspa przyciąga licznych gości.  Spacer po miejscowości – JELSA.  Msza Święta.
Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornych nabożeństwach.

Dzień VIII – 17.09.2019 – wtorek
Śniadanie. Wyjazd w kierunku VEPRIĆ – chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii
z naturalnym otoczeniem.   Msza Święta. Przejście do MAKARSKIEJ . ( Spacer ok. 20 minut) . Odpoczynek na plaży. Następnie powrót do Medjugorie, obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornych nabożeństwach.

 Dzień IX – 18.09.2019
Śniadanie, wykwaterowanie, wczesny wyjazd do DUBROWNIKA zwanego Perłą Adriatyku. Msza święta.   Zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Przepłynięcie taksówkami na wyspę Lokrum, która jest zwana wyspą miłości  LOKRUM to wysepka przy Dubrovniku,  rezerwat przyrody, pozostałości klasztoru benedyktyńskiego oraz  rezydencji Maksymiliana Habsburga.
Czas wolny.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień X– 19.09.2019
Śniadanie, Msza Święta, wykwaterowanie. Dojazd do ZADARU – zwiedzanie miasta. Następnie plażowanie (obiad we własnym zakresie ) . Zakończenie pobytu na Chorwacji wieczornym spacerem po mieście w blasku iluminacji świetlnych.  Nocny przejazd w stronę Polski.

Dzień XI– 20.09.2019
Dojazd do miejsca zbiórki  w godzinach przedpołudniowych.

 

Organizatorem Pielgrzymki jest Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

ŚWIADCZENIA


CENA ZAWIERA :

 • transport autokarem z DVD, WC, barkiem
  • 1 nocleg w hotelu ***/**** na północy Chorwacji
  • 8 noclegów w hotelu *** w Medjugorie
  • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje wg.programu)
  • opiekę pilota
  • opiekę przewodników miejscowych
  • ubezpieczenie KL,NNW, OC
  • ubezpieczenie TFG
  • system tour guide

CENA NIE ZAWIERA :

 • 100 EURO (płatne u pilota w 1 dniu pielgrzymki

KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU
(Fish Picnic , taksówki wodne, ofiary w Kościołach, Mljet, wstęp do Parków Narodowych (Plitvice, Parki na Wyspach), wodospady Kravica.

NIEOBLIGATORYJNIE:
• degustacja wina i ostryg w mieście Ston do 20 euro/os
• ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego – 20 euro dziennie

( MOŻNA ZABRAĆ SŁUCHAWKI DO TELEFONU KOMÓRKOWEGO – PILOT PODA CZĘSTOTLIWOŚĆ RADIA)

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:

– ubezpieczenie od chorób przewlekłych – 50 zł
– ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z powodu nagłych przypadków – 70 zł
– ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z powodu chorób przewlekłych – 140 zł

 

UMOWA I DANE DO PRZELEWU


Umowa zgłoszenie dostępna po kontakcie telefonicznym.

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe – BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 553 253 29 35, REGON: 366485465

NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary: 66 1090 2011 0000 0001 3416 2039
Kod SWIFT: WBK PP LPP

KONTAKT: kom. /+48/ 661-915-721; 14 665 67 00
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

 

«